دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

باحضورمعاون اول رئیس جمهور؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان معاون بهداشت برترکشور معرفی و تجلیل شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۳ | 

 
باحضورمعاون اول رئیس جمهور؛
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان معاون بهداشت برتر کشور معرفی و تجلیل شد 
در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که با حضور دکترجهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزارشد، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان معاون بهداشت برتر کشور معرفی و تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار وب دا – زنجان؛ آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر نمکی وزیر بهداشت و مدیران سازمان بیمه سلامت و جمعی از نمایندگان مجلس صبح روز13آبان در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد از دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه  و رئیس مرکز بهداشت استان به عنوان معاون بهداشت برتر کشوری معرفی و تجلیل به عمل آمد.
 در متن لوح تقدیر آمده است :
نیل به آرزوهای بزرگ نیازمند عزمی راسخ و اراده استوار ایرانیانی است که با سعی مخلصانه خویش گام در جهت عظمت این مرز و بوم برمی دارند و پیشرفت و توسعه پایدار امروز عرصه نظام سلامت مرهون تلاش و زحمات این متعهدان دلسوز کشور است بر این اساس وظیفه می داند؛ مراتب سپاس و قدردانی خود را از جنابعالی به دلیل همراهی موثر در تحقق اهداف عالیه سازمان بیمه سلامت ایران به ویژه ازائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان در سطح یک نظام سلامت کشور، حمایت مستمر از مراکز و نیرو های خدوم نظام بهداشتی و مدیریت بهینه خدمات پزشکی خانواده و ارجاع در جمعیت تحت پوشش تقدیم می نماید


وب دا - مرکز زنجان؛ این موفقیت را به ریاست دانشگاه، اعضای هیات رئیسه، همکاران مجموعه دانشگاه بویژه پرسنل سخت کوش و تلاشگر عرصه بهداشت تبریک عرض می نماید.
 

دفعات مشاهده: 1038 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست هم‌اندیشی برگزاری اولین گردهمایی بزرگ بانوان خیر استان زنجان برگزار شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۲ | 

نشست هم‌اندیشی برگزاری اولین گردهمایی بزرگ بانوان خیر استان زنجان برگزار شد
باتوجه به برگزاری اولین گردهمایی بزرگ بانوان خیر استان زنجان با شرکت بانوان خیر، موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد؛ نشست "هم‌اندیشی بررسی نقش زنان در نهادینه کردن نیکوکاری در جامعه کنونی" برگزار‌شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، باتوجه به برگزاری اولین گردهمایی بزرگ بانوان خیر استان زنجان در تاریخ سی‌ام آبان‌ماه سال‌جاری با شرکت بانوان خیر، موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد؛ نشست "هم‌اندیشی بررسی نقش زنان در نهادینه کردن نیکوکاری در جامعه کنونی" باحضور نمایندگان ادارات استان یکشنبه دوازده آبان‌ماه سال‌جاری در سالن اجلاس مرکز همایش‌‌های بین‌المللی روزبه برگزار‌شد.
ریس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این نشست با بیان اینکه هدف این نشست شنیدن نظرات و دیدگاه‌های بانوان حوزه سلامت است اظهار داشت: از دید من فعالیت بانوان در حوزه خیرین در بحث راهبردی، مدیریت و تاسیس بسیار چشمگیر است و در این راستا باید با تاکید بر این فعالیت‌ها، این اقدامات را دید و بولد کرد.
دکتر پرویز قزلباش با طرح این سوال که آیا بانوان خیر در حوزه‌های مختلف توجه کافی به مسائل حوزه بانوان دارند و اینکه در حوزه خیرین تا چه حد به مباحثی ازجمله: سلامت زنان، وضعیت مادر و کودک و به ویژه جاهایی که نقص داریم توجه شده است؟، افزود: فعالیت بانوان خیر را باید بزرگ‌نمایی کرد و نشان داد.
 وی با تاکید بر توان‌مندسازی بانوان در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: خیلی از بانوان در حیطه‌های مختلف می‌توانند برای خود و خانواده خود کارهای اساسی انجام دهند.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: معضلی که در جامعه وجود دارد این است که آقایان کمتر به سلامت خود توجه می‌کنند که در این خصوص هم نقش بانوان موثر است.
دکتر قزلباش با بیان اینکه تکلیف و وظیفه ما به عنوان انسان‌هایی که در این اجتماع زندگی می‌کنیم با تمام نقاط قوت و ضعف حائز اهمیت است اظهار داشت: بحث خیرین به عنوان یک راهبرد کلی مغفول مانده است و این موضوع به فرهنگ ما برمی‌گردد که متاسفانه به کار خیر، نگاه مادی داریم که این نوع نگاه، ابعاد دیگر را هم به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
وی تاکید کرد: باید به سمت توان‌مندسازی با حفظ شان گام برداشت به ویژه در حوزه نیازمندان و بانوان چراکه حرکت در این مسیر برآیند کلی موفقیت کشور است.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان داشت: ظرفیت خیرین نقطه قوت استان است و باید از این ظرفیت مراقبت کنیم تا از وظیفه اصلی خود دور نشوند و منطبق با نیازهای روز به دنبال رفع نیازهای اولیه باشند .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با طرح این سوال که برای رسیدن به اهداف چگونه باید مسیر درست را انتخاب کنیم؟ بیان داشت: با ترسیم نقشه راه می‌توان اهداف و برنامه‌ها را به درستی مدیریت کرد که در این راستا وزارت بهداشت نقشه راهی را ترسیم کرده تا همه جمعیت را فارغ از تفاوت‌ها تحت پوشش با کیفیت خدمات سلامت قرار دهد و این خدمات را بدون اینکه مردم دچار مضیقه شوند، ارائه دهد.
به گفته دکتر قزلباش در حال حاضر بخش درمان مردم دچار مشکل شده است و در این خصوص بخش درمان هم در کنار بخش بهداشت توجه جدی می‌طلبد.
وی توجه به بحث موازی‌کاری و تجمیع خیرین حوزه سلامت را حائز اهمیت دانست و افزود: خیرین باید برنامه‌های خود را با مدیریت خودشان اجرایی کنند و در این خصوص دانشگاه نقش حامی و پشتیبان را داشته باشد .
مقام عالی دانشگاه با بیان اینکه هر روزمان بهتر از دیروز باشد، خیر اقدامات‌مان به مردم برسد و جامعه سالم و پرنشاط در ابعاد مختلف داشته باشیم به بیانات خود پایان داد.
دکتر مهدی قدیمی جامعه شناس نیز در این جلسه درخصوص نقش بانوان در نهادینه کردن و پایداری امر نیکوکاری در جامعه کنونی مطالبی بیان داشت.
در این نشست نمایندگان خیرین نیز به بیان نظرات و دیگاه‌های خود پرداختند.
 

دفعات مشاهده: 936 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان ‌رشته‌ای در علوم پزشکی/ فراخوان ارسال مقاله و تجارب

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۲ | 

برگزاری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان ‌رشته‌ای در علوم پزشکی/ فراخوان ارسال مقاله و تجارب
در راستای ماموریت‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان ‌رشته‌ای در علوم پزشکی، ۱۶ بهمن ماه سال‌جاری در تهران برگزار می‌شود.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان با توجه به ایفای نقش به عنوان مجری گستره کشوری کلان پروژه "ارائه الگوی گسترش دانش‌های میان رشته‌ای" در قالب طرح تحول و نوآوری در علوم پزشکی، در نظر دارد با هدف شبکه‌سازی کشوری اندیشمندان حیطه میان‌رشته‌ای، شناسایی اساتید و گروه‌های فعال و ایجاد همگرایی کشوری در راستای ارائه یک الگوی شایسته برای توسعه متوازن و پایدار علمی کشور در بخش میان رشته‌ای علوم پزشکی؛ نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته‌ای در علوم پزشکی را برگزار نماید.
*محققین و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به بخش ارسال مقاله در وب‌سایت سمپوزیوم به آدرس  www.idsms۲۰۲۰.ir نسبت به ارسال مقاله و تجارب موفق در حیطه میان رشته‌ای اقدام نمایند.
 *محورهای سمپوزیوم:
- سیاست‌ها و راهبردهای کلان بین‌المللی منطقه‌ای و ملی آموزش‌های بین رشته‌ای در علوم پزشکی
- مطالعه تطبیقی الگوهای توسعه میان رشته‌ای و تجارب جهانی
- تحلیل تجارب ملی مطالعات میان رشته‌ای با رویکرد آینده پژوهی
- مدل‌های توسعه دانش‌های میان‌ رشته‌ای
- برنامه‌های آموزشی میان‌رشته‌ای
* زمان و مکان برگزاری سمپوزیوم:
۱۶ و ۱۷ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ – تهران - تالار قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران
 

دفعات مشاهده: 740 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شاغل و دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان زنجان/ بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از این نمایشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۲ | 
 
برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های
بانوان شاغل و دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان زنجان/ بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از این نمایشگاه
 دکتر پرویز قزلباش از نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شاغل و دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان زنجان در محل مجموعه فرهنگی - تاریخی شهرداری (کارخانه کبریت سابق) بازدید کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان عصر شنبه یازدهم آبان ماه سال‌جاری با همراهی دکتر مقتدا شعوری جانشین رییس دانشگاه در امور اجتماعی و مهندس فرانک سقطچی مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان و خانواده، از نمایشگاه توانمندی‌های بانوان شاغل و دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان زنجان که به همت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل موزه کارخانه کبریت زنجان به مدت ۳ روز برگزار می‌شود، بازدید کرد.
گفتنی است این نمایشگاه از روز جمعه ۹ آبان شروع شده و تا پایان روز ۱۲ آبان ماه دایر است.
زمان بازدید از این نمایشگاه در دو شیفت صبح و عصر می‌باشد.
بانوان شاغل و دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی زنجان آثار هنری و صنایع دستی خود را در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

 

دفعات مشاهده: 900 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس جمهور در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی: طی 40 سال گذشته به طور متوسط سالانه 6 ماه بر امید زندگی مردم در ایران افزوده شده است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۲۴ | 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس جمهور در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی:

طی 40 سال گذشته به طور متوسط سالانه 6 ماه بر امید زندگی مردم در ایران افزوده شده است

رییس جمهور توجه ویژه دولت های یازدهم و دوازدهم به حوزه های سلامت و محیط زیست را افتخاری بزرگ دانست و تاکید کرد: طی 40 سال گذشته به طور متوسط سالانه 6 ماه بر امید زندگی مردم در ایران افزوده شده است.
به گزارش وبدا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با بیان اینکه افتخار ما ایثار و فداکاری پزشکان ایرانی است و این ایثار و فداکاری ، به مردم آرامش می دهد، گفت: آرامش و کاهش درد مردم در پی اجرای طرح تحول سلامت نیز افتخاری برای همه کادر درمانی جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس جمهور گفت: طی انقلاب اسلامی امید به زندگی در بین ایرانیان از 56 سال به 76 سال ارتقاء یافته است و این یکی از خدمات پزشکان و تلاشگران حوزه سلامت کشور است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه تمام تلاش و افتخار دولت یازدهم و دوازدهم از سال 2013 تاکنون و در طول 6 سال این بوده است که به عنوان دولت سلامت و محیط زیست باشد، گفت: اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم برای ارتقاء سلامت و بهبود محیط زیست قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست.
رئیس جمهور نجات 14 میلیون ایرانی از طوفان نمک را به عنوان یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: احیای دریاچه ارومیه به عنوان اولین تصمیم دولت در روز آغاز بکار تشکیل این دولت بود که امروز می‌توان به احیاء این دریاچه مطمئن بود و اگر این گام برداشته نمی‌شد الان شهری به نام تبریز وجود نداشت و 14 میلیون نفر در غرب ایران مهاجرت کرده و تمامی باغات و مزارع از بین رفته بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم برای هوای پاک و سلامت مردم ایران نبود، بنزین‌های تولید شده از پتروشیمی میلیون‌ها بیمار را راهی بیمارستان‌ها می‌کرد، تأکید کرد: امروز در تمامی شهرهای بزرگ ایران از بنزین و گازوئیل یورو 5 استفاده می‌شود که جلوگیری از آلودگی هوا به معنای تضمین سلامت مردم ایران می‌باشد.
رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای کاهش هزینه بیماران و پول پرداختی بیمار در بیمارستان‌ها در شهرها حداکثر 10 درصد و در روستاها 5 درصد، تصریح کرد: این کار در تاریخ ایران، قبل و بعد از انقلاب بی‌نظیر بوده است.
دکتر روحانی به اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید اشاره و تأکید کرد: سال‌ها در کشور افراد از بیماری رنج می‌بردند، اما به دلیل نداشتن هزینه درمان به پزشک و بیمارستان مراجعه نمی‌کردند، اما بعد از اعلام این طرح و بازدید از چندین بیمارستان متوجه شدم که افراد بستری دردی 6 تا 7 سال قبل را تحمل می‌کردند ولی به دلیل نداشتن هزینه درمان با این درد می‌ساختند.
رئیس جمهور تأکید کرد: این آرامش و کاهش درد مردم افتخاری برای نظام سلامت، پزشکان، پرستاران و همه کادرهای درمانی جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه حادثه‌ای در کشور رخ نداد مگر آنکه پزشکان و پرستاران در خط مقدم حضور یافتند، افزود: در زمان جنگ تحمیلی چهره برخی پزشکان جراح را در عملیات بدر و سال 63 در بیمارستان صحرایی در 8 کیلومتری خط مقدم جنگ  می دیدم.
رییس جمهور با بیان اینکه در همه حوادث طبیعی ایران همانند توفان، سیل و زلزله ، پزشکان ، پرستاران و مخلصان کادر درمانی جزو اولین نفراتی بودند که برای نجات مردم شتافتند ، افزود: در زلزله‌های رودبار، منجیل، بم و کرمانشاه، پزشکان و پرستاران حاضر بودند و در جریان زلزله کرمانشاه طی 48 ساعت پس از وقوع زلزله 300 عمل جراحی انجام شد و جراحی را دیدم که به دلیل بی‌خوابی ، قدرت ایستادن نداشت و این افتخار ملت ایران است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه افتخار ما تنها دانش پزشکی، داروسازی، تشخیص بیماری‌ها و تحصیلات سطح بالای پزشکان نیست، ادامه داد: افتخار جمهوری اسلامی ایران، ایثار و فداکاری پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است و اخلاق پزشکی بر علم و فناوری در کشور ما پیشگام است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایثار و فداکاری پزشکان ایرانی است که به مردم ما آرامش می‌دهد، افزود: بیمارستان و پزشک تنها برای درمان بیمار نیست، بلکه قبل بیماری برای اطمینان دادن به مردم است، چرا که وقتی بیمارستانی مجهز در اطراف منازل مردم با حضور پزشکان حاذق و فداکار وجود داشته باشد، حتی با وجود نبود بیماری، مردم به راحتی سر بر بالین می‌گذارند چرا که می‌دانند ، در صورت نیاز پزشک آماده وجود دارد.
دکتر روحانی گفت: اعتماد دادن به مردم اولین اثر پزشک بوده و بهداشت از همین نقطه و همچنین تغذیه سالم آغاز می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه قبل از انقلاب به طور متوسط مردم ایران، با جمعیت 30 میلیونی مقدار 2100 کالری مصرف می‌کردند، اما امروز با 83 میلیون جمعیت مقدار مصرف به 2500 کالری رسیده است، گفت: 400 کالری افزایش به معنای این است که در ایران سوء تغذیه وجود ندارد و با تلاش بیشتر می‌توان اعتماد و اطمینان را به مردم و ملت عرضه کرد.
دکتر روحانی ادامه داد: اینکه در ایران روزانه 10 روستا تحت پوشش لوله کشی گاز قرار می‌گیرد، به معنای بهداشت جامعه است و اینکه بوته‌های بیابان و شاخه‌های درختان بی‌جهت کنده نمی‌شود به معنای محیط زیست است که سوخت‌های آلوده‌کننده وارد محیط اطراف نمی‌شود.
این خبر در حال تکمیل است ...


دفعات مشاهده: 2122 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر