دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با خانواده شهید والامقام حسین غفاری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۱/۲ | 

دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با خانواده شهید والامقام حسین غفاری 
دکتر پرویز قزلباش با همراهی رییس بیمارستان دکتر بهشتی و کارشناس امور ایثارگران دانشگاه با خانواده معزز شهید والامقام حسین غفاری دیدار کرد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، شامگاه سه‌شنبه اول بهمن ماه سال‌جاری دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با همراهی دکتر رامین ملکی رییس بیماستان دکتر بهشتی و حاج آقا نقی خلفی کارشناس امور ایثارگران دانشگاه با خانواده شهید والامقام حسین غفاری دیدار کرد.
در این دیدار طی گفتگوی صمیمانه، خاطراتی از شهید والامقام و ارزش‌های دفاع مقدس بیان شد.
در خاتمه لوح ایثار و شهادت به خانواده معزز غفاری اهداء شد.
 

دفعات مشاهده: 246 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تبادل تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در ساخت ۲۳ واحد مسکونی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۱/۲ | 

تبادل تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در ساخت ۲۳ واحد مسکونی

 تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در ساخت ۲۳ واحد مسکونی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه روز دوشنبه سی ام دیماه سالجاری با حضور صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و با همراهی جمعی از معاونین و مدیران کمیته امداد امام خمینی منعقد شد.
به گزارش خبرنگار وب دا - زنجان؛  در این جلسه که حاج آقا شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین و مدیران دانشگاه حضور داشتند؛ ابتدا دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان ازکمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان درکنار رسالت‌های تخصصی خود به شاخص‌های اجتماعی شدن سلامت و مسئولیت‌های اجتماعی در حوادث و بحران های طبیعی مثل سیل نیز تاکید دارد.
وی  مشارکت خانواده بزرگ دانشگاه در کمک داوطلبانه و جمع‌آوری مبالغی ازحوزه های دانشجویی، کارمندی، اساتید و متخصصین برای کمک به آسیب دیدگان که جمعا به مبلغ ۳۴۵ میلیون تومان بوده در تبادل این تفاهمنامه برای مشارکت در ساخت ۲۳ خانه را به فال نیک گرفته و اظهار امیدواری نمود؛ که این امر بنایی برای تحقق اهداف و رسالت های دو مجموعه دانشگاه و کمیته امداد امام خمینی را درخدمت رسانی هرچه بیشتر به مخاطبین فراهم نماید.
 در ادامه صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان که با همراهی نماینده مقام معظم رهبری در کمیته امداد امام خمینی و معاونین و مدیران کمیته در جلسه حضور داشتند؛ ضمن تقدیر و تشکر ازدکترپرویز قزلباش ریاست دانشگاه با دیدگاههای اجتماعی و مردمی درپیشنهاد و آمادگی دانشگاه برای مشارکت در محرومیت زدایی از اقشار نیازمند طی این تفاهم‌نامه را اعلام نمود.
 وی در ادامه سخنان خود به بیان عملکرد، ظرفیت‌ها و ماموریت های کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه محرومیت‌زدایی و توانمند سازی مخاطبین تحت پوشش سیستم‌های رفاهی و تامین اجتماعی در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فقر و عدالت اجتماعی سرمایه اجتماعی توصیه هایی ارائه نمود.
 وی تاکید داشت:  جایگاه مشارکت سازمان‌ها، خیرین، معتمدین و نخبگان و کمک اقشار مختلف مردم به عنوان شرکای استراتژیک کمیته امداد که با حضور آنان ما می توانیم چراغ حمایت از نیازمندان را روشن نگه داریم که به تنهایی قادر نخواهیم بود و همکاری‌های بین بخشی و مشارکت همه بخش‌ها دولتی و مردمی اهمیت ویژه‌ای در تحقق رسالت های کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد.
 در ادامه تفاهمنامه فیمابین در ساخت ۲۳ واحد خانه تبادل گردید

دفعات مشاهده: 151 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

درپی دیدار مردمی دولتمردان و کارگزاران؛ حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مصلی نماز جمعه شهر زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ | 


درپی دیدار مردمی دولتمردان و کارگزاران؛
حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مصلی نماز جمعه شهر زنجان

دکتر پرویز قزلباش ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۸ جهت پاسخگویی به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی شهروندان و نمازگزاران عزیز در مصلی نماز جمعه شهر زنجان حضور خواهند داشت.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، در راستای برنامه‌های پیش‌بینی شده دانشگاه و برقراری ارتباط مستقیم و چهره به چهره میان دولتمردان و مردم عزیز استان که تمهیدات این امر از سوی ستاد اقامه نماز جمعه استان با همکاری دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری زنجان فراهم شده است، هر جمعه از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از ساعت ۱۰ صبح در مصلای نماز جمعه حضور یافته و پس از استقرار در مکان تعیین شده از سوی متولیان مصلی با شهروندان و نمازگزاران دیدار نموده و به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی عزیزان رسیدگی فرمایند.
در این راستا دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با همراهی جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۸ جهت پاسخگویی به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی شهروندان و نمازگزاران عزیز در مصلی نماز جمعه شهر زنجان حضور خواهند داشت.

دفعات مشاهده: 283 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دیدار صمیمی همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ | 

دیدار صمیمی همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان
همکاران شاغل در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دیدار صمیمی با دکتر قزلباش به بیان نظرات، پیشنهادات و انتظارات واحد محل خدمت پرداختند.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، ظهر چهارشنبه ۲۵ دی ماه سال‌جاری دکتر پرویز قزلباش در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه، در دیدار صمیمی با همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که با حضور دکتر جواد تاج‌کی معاون غذا و دارو دانشگاه و دیگر مدیران این معاونت انجام شد؛ ضمن استماع نظرات، پیشنهادات و انتظارات همکاران این معاونت، از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در ادامه ضمن بررسی مسائل این حوزه به ارائه رهنمودهای کلی پرداخت.

دفعات مشاهده: 463 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

لزوم تشکیل فرآیندها برای ارائه خدمت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ | 

دومین کارگاه تدوین برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با دستور کار تدوین بسته‌های راهبردی – مداخله‌ای دانشگاه و حوزه‌های مربوطه برای ۵ سال آتی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دومین کارگاه تدوین برنامه راهبردی دانشگاه صبح چهارشنبه ۲۵ دی ماه سال‌جاری با دستور کار تدوین بسته‌های راهبردی – مداخله‌ای دانشگاه و حوزه‌های مربوطه برای ۵ سال آتی باحضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، معاونین و مدیران حوزه ریاست دانشگاه به همراه کمیته راهبردی متشکل از مدیران و کارشناسان ارشد واحدهای تابعه دانشگاه به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ابتدای این کارگاه با اشاره به طراحی بسته‌های مداخله راهبردی سیپ (SIP) (Strategic Intervention Package) اظهار کرد: پس از پیش‌بینی وقایع احتمالی مهم در آینده و تعیین چالش‌های اساسی نوبت به تدوین بسته‌های مداخله راهبردی (SIP) رسیده است.
دکتر علیرضا شغلی با بیان اینکه، اینک نوبت تدوین بسته مداخله راهبردی می‌باشد که به اختصار سیپ (SIP) نامیده می‌شود افزود: یک سیپ می‌تواند فقط  یک یا چند آیتم آینده نگری، یک یا چند چالش شناسایی شده و یا ترکیبی از اینها را شامل شود.
وی با اشاره به مراحل تدوین بسته مداخله راهبردی، تصریح کرد: در مرحله اول آیتم‌های دارای اولویت را مرور و یک یا چند آیتم آینده یا چالش را که در یک گروه قرار می‌گیرند و یک عنوان متناسب با آیتم آینده یا چالش مورد نظر را انتخاب نمایید و نوع مداخله را (واکنشی، پیش کنشی، واکنشی / پیش کنشی) نیز مشخص نمایید.  
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه معرفی مراحل طراحی بسته مداخله‌ای؛ مشخص نمودن اثر نهایی (منظور از اثر نهایی  (IMPACT)یعنی انتظار می‌رود درنهایت اقدامات ما منجر به تغییرات در وضعیت جامعه با محوریت مداخله مورد نظر باشد.) و چگونگی ایجاد تغییرات مورد نظر (بدیهی است که این امر نیاز به نقشه و طرح هوشمندانه دارد و همچنین میزان تاثیری که ایجاد خواهد شد بستگی به نحوه طراحی مداخلات دارد که در این راستا لازم است با به کارگیری نظرات کارشناسی دقیق و بهره‌گیری از دیدگاه‌های متخصصین و صاحب‌نظران؛ راهکارهای عملی، موثر و کارآ طراحی نماییم که به اصطلاح راهبرد یا همان استراتژی نامیده می‌شوند همچنین برای هر یک از اهداف کمی لازم است یک یا جند استراتژی مناسب طراحی شود.) را از دیگر مراحل تدوین این بسته برشمرد.
دکتر شغلی مرحله بعدی تدوین بسته مداخله‌ای را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بدیهی است استراتژی‌های طراحی شده باید پیاده شوند تا اتفاق موردنظر ما رخ دهد و در این خصوص باید فعالیت‌هایی که حاکی از جاری شدن راهبردهاست طراحی شوند. وی در این خصوص ادامه داد: این مرحله را مرحله ارائه خدمت یا فعالیت‌های خدمت محور می‌نامیم و انتظار می‌رود در این مرحله ارائه خدمت یا خدماتی (خدماتی که به صورت روزمره توسط واحدهای مختلف در سازمان ارائه می‌گردد و ارباب رجوع، بیمار، دانشجو یا گروه هدف از خدمتی بهره‌مند می‌شوند. یا ارائه خدمت ممکن است در قالب مثلا تهیه گزارش یا هدایت یک سیستم و غیره نیز باشد) اتفاق بیافتد که در این مرحله نیز لازم است به ازای هر استراتژی، فعالیت یا فعالیت‌های خدمت محور طراحی شوند. 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز کرد: برای اینکه خدمتی اتفاق بیافتد، لازم است که فرآیندهایی شکل بگیرند مثلا برای اینکه کودکی واکسنی دریافت کند، فرآیندهایی از قبیل تهیه واکسن، واکسیناتور ماهر، آموزش والدین کودک و تلقیح واکسن باید اتفاق افتد و لذا در این مرحله به دنبال طراحی فعالیت‌های فرآیندمحور هستیم و در این مرحله لازم است هر فعالیت خدمت‌محور تعدادی فعالیت فرآیندمحور داشته باشد.
به گفته دکتر شغلی مرحله آخر به منابع (آورده‌های ما برای تحقق فرآیندها) (Inputs) مورد نیاز برای تحقق هر یک از فرآیندها اختصاص دارد .
در این کارگاه دکتر پرویز قزلباش با تاکید بر اهمیت طراحی بسته‌های مداخله راهبردی اظهار کرد: هدف این برنامه این است که نقطه دور را ببینیم و برنامه‌ریزی کنیم تا مجموعه دانشگاه با یک منطق در چارچوب اصول کلی مشخصی با یک دید کارشناسانه حرکت کند .
 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان افزود: این برنامه می‌طلبد کسانی که چالش‌ها را در هر حوزه‌ای می‌شناسند پای کار باشند و با یک دیدگاه کلی و آینده نگرانه طراحی نقشه راه دانشگاه را برعهده بگیرند و کمک کنند دانشگاه و سیستم با انتخاب مسیر درست، هدف‌گذاری درستی انجام دهد .
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: مهم این است که ما به وظایف خودمان درست عمل کنیم و امیدوار باشیم که  مسیری که ترسیم می‌کنیم استمرار داشته باشد و به این جهت که این برنامه به دست خود کارشناسان طراحی می‌شود، جای امیدواری دارد که پایداری بیشتری داشته باشد.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه قبلا هم در دانشگاه سعی شده برنامه استراتژیک نوشته شود افزود: به دلیل اینکه این برنامه‌ها نیازمند بازنگری‌های مداوم و متناسب با شرایط هستند، امروز این کارگاه‌ تشکیل شده است تا با تدوین برنامه‌ای مبتنی بر علم روز، کمک کند که اهداف دانشگاه تامین شود، و باید این الگو را به بقیه دانشگاه‌ها هم عرضه کرد.
به گفته دکتر قزلباش تدوین برنامه استراتژیک صحبت از یکسری کلیات و تئوریات نیست بلکه ترسیم راهی است برای مسائلی که امروز در هر حوزه‌ای با آنها درگیر هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد که این برنامه کمک کند که مجموعه دانشگاه، هماهنگ، همدل و با برنامه پیش بروند و همچنین کمک کند که پرت منابع نداشته باشیم و به آن اهدافی که می‌خواهیم، سریعتر و اصولی‌تر برسیم .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تاکید بر جدی گرفتن طراحی بسته‌های مداخله راهبردی تصریح کرد: این سندی است که از شما به جا گذاشته می‌شود و می‌تواند دانشگاه را در رسیدن به اهدافش کمک کند .
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: طراحی بسته‌های مداخله راهبردی یکی از مهم‌ترین برنامه‌هاست و تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه یعنی سرنوشت همه، و همه باید در این سرنوشت مشترک و اثراتی که خواهیم داشت، مشارکت داشته باشیم.
به گزارش وب‌دا اولین کارگاه برنامه راهبردی ۱۵ دی ماه با رویکرد ضریب اثر برگزار شد.

دفعات مشاهده: 253 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر