Zanjan University of Medical Sciences پست الكترونيك · درباره دانشگاه · اخبار دانشگاه · نقشه پايگاه · كتابخانه · English
شناسه کاربری رمز عبور ثبت نام در پایگاه | فراموشی رمز
بخش‌های اصلی
درباره ما::
فرآیند ترجمان دانش::
آیین نامه تدوین خبر::
راهنمای تکمیل فرم ترجمان دانش::
فرم ترجمان دانش::
پیام پژوهش::
طرح های خاتمه یافته ::
تماس با ما::
اخبار::
::
پایگاه نتایج پژوهشهای سلامت کشور

AWT IMAGE
       News.research.ac.ir

پایگاه نتایج پژوهش  سلامت زنجان
 News.research.ac.ir/zums

..

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: پیام ::
 | تاریخ ارسال: 1398/7/30 | 
عنوان طرح:
طراحی و تهیه نانو سامانه هیبریدی هدفمند آلبومین، طلا، اکسید آهن حساس کننده پرتوی حامل داروهای متوتروکسات و کورکومین برای افزایش کارایی شیمی درمانی و پرتودرمانی
نام مجری/محقق:
حامد نصرتی 

همکاران پژوهشی:
دکتر حسین دانافر
دانشکده:
داروسازی
تاریخ اتمام طرح:
98/05/15
نوع مخاطب طرح:
متخصصین سلامت 

پیام پژوهشی:


سرطان پستان شایعترین سرطان در بین زنان کشور شناخته شده است. اگرچه درمان اصلی سرطان پستان همانند بسیاری از سرطان‌ها جراحی است، ولی جراحی به‌تنهایی با میزان بالای عود موضعی و متاستاز همراه است و در اغلب موارد با توجه به مرحله‌ی بیماری و عوامل خطر، درمان‌های جانبی در نظر گرفته می‌شود . لذا در این مطالعه به طراحی و تهیه نانو سامانه هیبریدی هدفمند آلبومین، طلا، اکسید آهن حساس کننده پرتوی حامل داروهای متوتروکسات و کورکومین برای افزایش کارایی شیمی درمانی و پرتودرمانی پرداخته شد.
نانوذرات می­توانند با استفاده از اثر EPR در ناحیه توموری تجمع یابند. همچنین نانوذرات قابلیت اصلاح سطح و اتصال عوامل هدفمند کننده به سطح خود را داشته که می­تواند سامانه را بصورت فعال به ناحیه هدف برساند. این رویکرد­ها نه تنها برای افزایش اثر بخشی شیمی درمانی استفاده می­شود بلکه می­تواند به عنوان انتقال دهنده حساس کننده­ های پرتوی به بافت توموری استفاده شوند.
با توجه به خطرات و کاستی های درمان های موجود، جامعه نیازمند روش های نوین برای درمان به وسیله دارو رسانی هدفمند و استفاده از حساس کننده های پرتوی می باشد، که از این طریق می توان دوز مصرفی بیمار را کاهش داد و از اثرات سوء داروهای ضد سرطان و پرتو درمانی را کاست.

 
دفعات مشاهده: 99 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر