آغاز مرحله نهایی داوری ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان

 | تاریخ ارسال: 1400/1/24 | 
متن خبر مورد نظر
 رومن نرو از لوگزامبورگ (رییس پاتروناژ سرویس فیاپ)، کریستف هاملمان از آلمان (نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران)، احمد البوسعیدی از عمان (رئیس PSO) ، دکتر احمد حاجبی (مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت)، دکتر محمدرضا صائینی (معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان)، محمدرضا چایفروش، مسعود زنده روح کرمانی و حمیدرضا بازرگانی آثار ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان را در سه بخش داوری خواهند نمود  .
 
دریافت۳۰ هزار اثر از ۴ هزار عکاس از ۸۱ کشور جهان (۵۸ درصد عکاسان خارجی و ۴۲ درصد عکاسان ایرانی) بیانگر شناخته شدن این جشنواره در ابعاد بین‌المللی است.
 
این جشنواره با ایجاد بستری جهت هم‌افزایی و هم‌فکری از منظر دیدگاه‌های متنوع فرهنگی، و افزایش آگاهی عمومی در زمینه سلامت روان و حساس کردن جامعه، می‌تواند موجب ارتقای سطح سواد سلامت روانی اجتماعی افراد، و افزایش شاخص‌های سلامت روان شود.
 
ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در سه بخش با موضوع آزاد، سلامت روان، و کووید ۱۹ برگزار میشود و در مجموع ۹ هزار یورو جوایز نقدی دارد.
 
این جشنواره بین‌المللی هرساله با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان، و به منظور بازآفرینی و ارائه مؤثر موضوعات روان‌شناختی،  توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت، همکاری کلوپ عکس فوکوس، با مجوز  فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران، و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

دفعات مشاهده: 58 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بازدید میدانی استاندار زنجان از روند اجرای محدودیتهای کرونایی در سطح شهر زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/1/23 | 
متن خبر مورد نظردر این بازدید که مرزبان مدیرکل حوزه استاندار، دکتر بیگدلو معاون دادستان عمومی و انقلاب زنجان، فغفوری مدیرکل صمت استان و دکتر حریری رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان و تیم های نظارتی متشکّل از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان  زنجان، فرماندهی انتظامی استان و شهرستان، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، اتاق اصناف  نیز حضور داشتند؛  پیام های بهداشتی و آژیر خطر توسط خودروهای بلندگودار فرماندهی انتظامی استان، تیپ مستقل ۲۱۶ زرهی ارتش، جمعیت هلال احمر شهرستان، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان پخش گردید و از افراد فاقد ماسک در محل تست کرونا اخذ  (رانندگان تاکسی، مغازه داران و شهروندان)  و افرادی که تست کووید آنها مثبت بود به نقاهتگاه هدایت و اقدامات بعدی برای اطرافیان آنها انجام گردید.

دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ در استان زنجان به بیش از ۴۰۰۰ نفر واکسن تزریق شده است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/23 | 
متن خبر مورد نظر

به گزارش وب دا- زنجان؛ دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری ویدئو کنفرانس روز دوشنبه ۲۳ فروردین در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت؛ در حال حاضر ظرفیت  icu در ابهر، زنجان و خدابنده ظرفیت تکمیل است ولی سایر شهرستانها ظرفیت داریم .

وی ضرورت بخش icu را وجود کادر ورزیده و متخصص برای ارائه بهتر و مطلوب  خدمات دانست و افزود:  در روز بستگی به وضعیت بیماری؛ روزی بوده که ۱۵۰ نفر در یک روز بستری داشتیم طبیعی است هر چقدر میزان بستری افزایش یابد درصد بیماران نیازمند icu  نیز بیشتر خواهند شد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه گفت:  در یک سال گذشته ۷۰ تخت icu افزایش یافته و بیش از ۵۰ تخت دیگر نیز آماده شده و در حال حاضر نیز  تجهیزات ۳۰ تخت نیز خریداری شده و این هفته اضافه خواهد شد تا تعداد تخت های icuدر استان زنجان  در یک سال گذشته به  بیش از ۱۰۰ تخت برسد.

وی در پاسخ به سوالی گفت: درصد درگیری خیلی افزایش قابل ملاحظه ای نداشته گروه سنی بالاتر؛ میانسال و سالمند بیشتر درگیر هستند این درگیری میانگین سنی ۷۰ سال بوده است این میانگین سنی پایین آمده ولی همچنان سنین بالا ابتلا  بیشتری دارند.

دکتر قزلباش با اشاره به محدودیت های اعمال شده برای شهر های رنگ بندی شده افزود: خوشبختانه در استان و شهر زنجان با قاطعیت محدودیت‌ها پیگیری می‌شود و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد به درستی اجرا می‌شود و در ماه مبارک رمضان نیز این محدودیتها تغییری نکرده و همچنان وجود خواهند داشت .

وی با بیان اینکه بیش از  ۹۰ درصد ویروسی که در جامعه در موج چهارم  در گردش از نوع جهش یافته انگلیسی است؛ رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل ها را مورد تاکید قرار داد و افزود:  در موج جدید داروی کافی و اکسیژن رسانی بیشتر فراهم شده این امکان فراهم شده که بخشی از بیماران به صورت سرپایی درمان شوند تا باربیماری در بیمارستانها کاهش یابد و با بودن  فرد در کنار خانواده  کمک بیشتری در بهبود بیماری خواهد بود .
 
دکتر قزلباش همچنین پاسخگوی سوالات مردمی در لایو اینستا گرامی نیز بود و گفت:


🔹مهمانی رفتن عوامل تشدید کننده بیماری است که در ماه مبارک رمضان نیز باید رعایت شود .

🔹رعایت و جدی گرفتن خود مردم  وتوجه به محدویتها مهمترین راه برای کنترل بیماری است.

🔹بنده تاکید میکنم اکیدا از افطاری رفتن و افطاری دادن جدا شهروندان عزیز خود داری کنند .

🔹واکسیناسیون  گروههای پرخطر شروع شده با آماده شدن واکسن داخلی امیدواریم در تابستان امسال و آخر بهار شروع شود و واکسیناسیون روند زمان بری است هم برای تهیه واکسن و هم برای تزریق.

🔹 برای بیماران خاص شروع شده و درصدی واکسینه شدند در ادامه کار افرادی که شیمی درمانی میشوند واکسینه شوند .

دفعات مشاهده: 150 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/22 | 
جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد
 
 جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس، با بررسی آخرین وضعیت بیماری کروناویروس در استان تشکیل شد .
 
پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، ظهر یکشنبه ۲۲ فروردین، جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس به ریاست دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور معاونین و مدیران دانشگاه، و روسای بیمارستان‌های استان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه تشکیل شد  .
 
در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کروناویروس در استان، درخصوص بخش جدید ایجادشده در بیمارستان شهید بهشتی، آخرین اقدامات انجام شده در ارائه خدمات سرپایی به بیماران درگیر با کرونا و سایر موارد مهم و ضروری نیز، بحث و تبادل نظر به عمل آمد .

دفعات مشاهده: 300 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

طی جلسه‌ای؛ عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت

 | تاریخ ارسال: 1400/1/22 | 
طی جلسه‌ای؛
عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت
 جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ریاست دکتر پرویز قزلباش تشکیل شد .
 
پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، صبح یکشنبه ۲۲ فروردین، جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ریاست دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور دکتر علیرضا شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، و سایر مدیران و کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری در سالن جلسات این حوزه تشکیل شد .

دفعات مشاهده: 302 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر